UPS, DAHA FAZLA EMTİA KATEGORİSİ KABUL ETMEK İÇİN PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETİYOR

= 3890

UPS, DAHA FAZLA EMTİA KATEGORİSİ KABUL ETMEK İÇİN

PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETİYOR

Tehlikeli Maddeler Artık Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki 36 Ülke Arasında Taşınabilecek

1491831299_Ufku_Akaltan_1

İSTANBUL, 14 Nisan 2017UPS (NYSE: UPS) bugün, global hava ağında kabul edilebilen 400’ü aşkın yeni emtia ve Avrupa’daki kara ağında kabul edilebilen 300’ü aşkın ürün ekleyerek tehlikeli maddelerin taşınmasına ilişkin global programını genişletti. Şirket aynı zamanda sevkiyatı kabul edilen seçili tehlikeli maddelerin izin verilebilir miktarını da artırdı.

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerden, tehlikeli madde olarak sınıflandırılan ürünlerin taşınmasına yönelik artan bir talep mevcut. Örneğin, sağlık hizmeti şirketlerinin laboratuvar ekipmanlarını temizlemek için kimyasal maddeleri nakletmeleri gerekiyor. Endüstriyel imalat şirketlerinin ise boya, sıkıştırılmış gazlar, yapıştırıcı maddeler ve pil gibi ürünleri nakletmesi gerekiyor. UPS artık bu işletmelerin 36 ülke arasında sevkiyat yapabilmesine yardım edebilecek.

UPS Avrupa Başkanı Nando Cesarone konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “UPS, şirketlerin tehlikeli madde taşımacılığında uygulanan katı ve çoğu zaman karmaşık şartlarla başa çıkmasına yardımcı oluyor. Artık müşterilerimizin hem geleneksel hem de tehlikeli madde gönderilerinin taşınmasına yönelik tek duraklı çözüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiz.”

UPS gönderi paketlerinin Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), ABD Ulaştırma Bakanlığı, Avrupa Tehlikeli Maddelerin Taşınmasına İlişkin Anlaşma ve Birleşmiş Milletler’e bağlı bir uzmanlık örgütü olan Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü tarafından yayınlanan kılavuzlara uyacak şekilde basitleştirilmesi için teknoloji uygulamaları kullanıyor.

UPS müşterileri UPS Worldship® uygulamasını kullanarak tehlikeli madde sevkiyatlarının şartları karşılayıp karşılamadığını doğrulayabilecek ve gönderileri işlenmeye hazır olduğunda UPS’i bilgilendirebilecek.

UPS, çalışanlarına kapsamlı bir eğitim sunuyor ve tehlikeli maddelerin güvenli bir şekilde taşınması için ilave önlemler alıyor. Şirketin entegre taşımacılık ağı; sızdırmaz ambalajlar, yangına dayanıklı konteynerler ve yangına karşı koruyucu kılıflar kullanıyor.

Tehlikeli maddelerin taşınması hakkında daha fazla bilgi için: www.ups.com/hazmat.

Tehlikeli Maddeler Aşağıdaki Ülkeler Arasında Taşınabilir
Andorra Macaristan Portekiz
Avusturya İrlanda Porto Riko
Belçika İtalya San Marino
Kanada Japonya Singapur
Çek Cumhuriyeti Lihtenştayn Güney Kore
Danimarka Lüksemburg İspanya
Dominik Cumhuriyeti Malezya İsveç
Finlandiya Monako İsviçre
Fransa Hollanda Tayvan
Almanya Norveç Birleşik Krallık
Yunanistan Filipinler ABD
Hong Kong Polonya Vatikan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir